subject
Mathematics, 08.06.2016 14:03 yselahernandez02

A1400 sq ft house is advertised for sale at a price of $125,000. what is the cost per square foot?

ansver
Answers: 3

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 18:43
Aschool made changes to the cafeteria lunch menu in an effort to increase the number of students that purchase lunch from the cafeteria. which of the following quantities could be used to measure the success of the changes that have been made?
Answers: 2
question
Mathematics, 02.02.2019 21:29
Write 5(6x+4)-2(5x-2) in the form a(bx+c) where a,b and c integers and a> 1
Answers: 1
question
Mathematics, 02.02.2019 18:10
Finn and his workout partner are lifting weights together, doing many sets of each exercise. on a certain exercise, finn is using a 16-pound bar, increasing the amount of weight he lifts by 13 pounds on each set. his partner, meanwhile, started out using a 39-pound bar and is upping the weight by adding 12 pounds on every set. eventually, finn and his workout partner will be lifting the same amount, and will take turns using the same barbell. how much weight will they be lifting then? how many sets will they have completed?
Answers: 3
question
Mathematics, 01.02.2019 18:14
In july, the average temperature in one us city was 29°c. by december, the average temperature had fallen by 29°c. explain why the average temperature in december was 0°c.
Answers: 3
You know the right answer?
A1400 sq ft house is advertised for sale at a price of $125,000. what is the cost per square foot?...
Questions
question
English, 19.04.2020 23:06
question
Mathematics, 19.04.2020 23:06
question
Mathematics, 19.04.2020 23:06
question
Chemistry, 19.04.2020 23:06
Questions on the website: 6675997