subject
Mathematics, 02.12.2019 22:03 zahradawkins2007

Coach henderson went to the grocery store to buy some cola. cola comes in three different packages: 6-pack, 12-pack, and 24-pack. the costs of each are shown. which of the 3 packages gives you the best deal or best unit price?

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 05:53
Haley buys 9 pounds of apples for $3. how many pounds of apples can she buy for $1?
Answers: 1
question
Mathematics, 04.02.2019 05:07
If jaime wants to find 60% of 320, which table should he use?
Answers: 1
question
Mathematics, 03.02.2019 20:32
Vous pouvez m'aider c'est math l'exercice 1et 2 ‍♀️
Answers: 2
question
Mathematics, 02.02.2019 03:25
36x2 + 49y2 = 1,764 the foci are located at: (-√13, 0) and (√13,0) (0, -√13) and (0,√13) (-1, 0) and (1, 0)edit: the answer is (- the square root of 13, 0) and (the square root of 13, 0)
Answers: 1
You know the right answer?
Coach henderson went to the grocery store to buy some cola. cola comes in three different packages:...
Questions
Questions on the website: 6713914