subject
Mathematics, 02.12.2019 23:21 reghanhoward3

Me im bad at this even though its really easy! so you probably could do it!

melissa bought 3 loaves of freshly baked bread at a specialty bread shop. she paid twice as much for the whole grain bread as for the french bread, and $2.50 more for the cinnamon raisin bread than for the whole grain bread. she spent a total of $11.25 for the 3 loaves. if f represents the price of a loaf of french bread, which equations describe this situation? select two answers. choices below


Me im bad at this even though its really easy! so you probably could do it!  melissa bo

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 04.02.2019 08:52
Can someone pls ! pls answer all. no explanation needed..
Answers: 1
question
Mathematics, 03.02.2019 22:46
Use the equation to find the original price of the ice cream bars
Answers: 3
question
Mathematics, 02.02.2019 23:46
With both problems. a.s.a.p directions on photo ^
Answers: 1
question
Mathematics, 02.02.2019 20:00
There are three towns a,b and c. if the distance between a and b is 500km and the distance between b and c is 200km, what is the exact distance between town a and town b? (this is an asset question)
Answers: 3
You know the right answer?
Me im bad at this even though its really easy! so you probably could do it!

melissa bo...
Questions
question
Biology, 30.03.2020 20:29
question
Mathematics, 30.03.2020 20:30
Questions on the website: 6713912